Zawsze dążymy do Doskonałości i Innowacyjności

Nowości i Wydarzenia

Uzyskaj najnowsze aktualizacje, przeczytaj nasze wiadomości, obejrzyj wydarzenia i wiele więcej.

Zapowiedzi nowych produktów, nowe elementy doposażenia i funkcje

15 Listopada, 2019

1. Carbon Zapp wprowadził do oferty 2 nowe przyłącza przelewowe wraz z zaworami nadciśnieniowymi do nowych typów wtryskiwaczy:
- VDO EURO6 z zaworem 1.3 bara (stosowany np. w nowych Fordach GK2Q-9K546-AB):
Króciec podobny jak w Bosch piezo, lecz ten jest grubszy i wymaga innego zaworka.
- Denso EURO 6 – przyłącze przelewowe oraz zawór PIR do nowych Denso EURO6.
2. Od niedawna pojawiły się już pierwsze rekordy do nowych wtryskiwaczy Bosch 3 i 4 pinowych z czujnikiem zamknięcia igły/zaworka tzw. NCC, VCC. Do ich obsługi niezbędne jest zakupienie dodatkowego okablowania, które już jest w sprzedaży. Dostępne przewody są sprzedawane osobno do wtryskiwaczy cewkowych 3 pinowych oraz piezo 4 pinowych. Dla maszyn 4 liniowych np. MTBR/CRU4R przygotowano zestawy po 4 przewody.
3. MTBR-D/E – nowy stół probierczy z bardzo szybkim pomiarem pomp CR – test pompy nawet w 4 minuty dzięki zastosowaniu nowego dynamicznego układu pomiarowego do dużych przepływów. Do końca listopada MTBR-D/E można zamówić nadal w cenie zwykłego MTBR-E! Od 1 grudnia MTBR-D/E ulegnie podwyżce. Poprzedni model MTBR-E ze statycznym układem pomiarowym do pomp nie jest już produkowany. Nowy układ pomiarowy do pomp będzie montowany także w przystawce TBCR.
4. ITBR – nowy tester wtryskiwaczy z napędem z pompy CP4. Produkt został zaprezentowany jako prototyp na targach w Grecji i Paryżu. Powstanie wersja na 4 i na 1 wtryskiwacz. ITBR będzie oferował znacznie szybszy pomiar niż maszyny serii CRU oraz być może będzie szybszy od MTBR. Produkt zostanie wprowadzony do sprzedaży najwcześniej w 2-3 kwartale 2020.
5. DCDR/BK – Przystawka do wtryskiwaczy do konwencjonalnego stołu probierczego jest już dostępna także w wersji BK czyli z dynamicznym układem pomiarowym jak w CRU.
6. GDU2R/85 – Już od roku w sprzedaży jest urządzenie do wtryskiwaczy FSI o ciśnieniu do 850 barów, jednak nową informacją jest że w samochodach Hyundai został zamontowany układ wtryskowy o bezpośrednim wtrysku benzyny o ciśnieniu 800 barów.
7. Trwają prace nad wprowadzeniem kodowania do wtryskiwaczy benzynowych FSI Siemens VDO z BMW
8. Przystawka do pomp GDI/FSI – Carbon Zapp pracuje nad przystawką do pomp benzynowych wysokiego ciśnienia do stołu probierczego MTBR.
9. Modele CRU2R/40, CRU4R/40, MTBR-D/E obsługują już 2800 barów.
10. Ciągle pojawiają się nowe adaptery do wtryskiwaczy ciężarowych, ostatnio do DAF EURO6, – numer adaptera wyświetla się on po wpisaniu nr wtryskiwacza w maszynie.
11. Trwają ostatnie prace nad 3 fazą Carbon Zapp do wtryskiwaczy Bosch, Delphi, Denso. Produkt wkróce trafi do sprzedaży.
12. Carbon Zapp wprowadził kodowanie pompowtryskiwaczy Delphi z Volvo 2-pinowych E1 oraz 4-pinowych E3. Funkcja jest dostępna na stole probierczym MTBR z przystawką Cambox. Nie ma opłat licencyjnych za to kodowanie.

Poniżej zdjęcia z targów w Paryżu maszyny CRU2R z aktywną autoryzacją VDO:

blog-details

blog-details

Bądź na bieżąco z nowościami - nowe produkty, zdjęcia z targów

24 Października, 2019
Oficjalny profil facebook Carbon Zapp:
Facebook - Carbon Zapp

Nowa wersja stołu MTBR z szybkim testowaniem pomp CR

23 Października, 2019
Dzięki zastosowaniu nowego dynamicznego układu pomiarowego do wysokich przepływów, cały test pompy Common Rail może odbyć się nawet w 4 minuty!
Nowe oznaczenie stołu: MTBR-D/E w wersji uniwersalnej z możliwością rozbudowy o wtryskiwacze, pompowtryskiwacze i pompy oraz MTBR-D/P w wersji tylko do pomp CR.
W nowej wersji MTBR są zatem dwa układy pomiarowe, oba dynamiczne wagowe. Jeden do wtryskiwaczy oraz pompowtryskiwaczy a drugi dla wysokich przepływów z pomp CR.
Poprzednia wersja MTBR/E z układem statycznym do pomp została zastąpiona nowszą wersją MTBR-D/E z układem dynamicznym.

Klienci posiadający już MTBR/E w poprzedniej wersji będą mogli odpłatnie zmodyfikować obecnie posiadany stół do najnowszej wersji z szybkim pomiarem pomp CR. Więcej szczegółów udzielamy telefonicznie.

blog-details

Komunikat prasowy Carbon Zapp: Autoryzowanie MTBR, CRU4R, CRU2R

11 Października, 2019
Stoły probiercze diesla Carbon Zapp MTBR, CRU.4R i CRU.2R uzyskały homologację Continental/VDO jako zatwierdzone rozwiązania do testowania wtryskiwaczy Common Rail VDO EURO3/4/5. Są także jedynymi autoryzowanymi urządzeniami przez VDO do wtryskiwaczy EURO5.

Komunikat prasowy Carbon Zapp 10.2019

blog-details

Materiały Continental na temat autoryzacji VDO dla Carbon Zapp

7 Października, 2019

Materiały dostępne obecnie jedynie w języku angielskim:

Continental o autoryzacji dla Carbon Zapp

Wymagania - formularz - plik DOCX
Wymagania - formularz - plik PDF
Oprogramowanie - formularz - plik DOCX
Oprogramowanie - formularz - plik PDF
blog-details


blog-details

Autoryzacja VDO dla Carbon Zapp CRU2R

20 Września, 2018

KOMUNIKAT PRASOWY - wrzesień 2018 r
Tester wtryskiwaczy CRU.2R firmy Carbon Zapp będzie oficjalnie zatwierdzonym rozwiązaniem testowym dla wtryskiwaczy VDO Common-Rail do technologii EU5.
- Sieć VDO DRS zapewnia wysoką jakość testów, napraw i kodowania IIC dla wtryskiwaczy VDO Common-Rail przy użyciu stanowiska testowego Carbon Zapp CRU.2R.
- Unikalny sygnał sterowania energią zatwierdzony przez VDO, steruje wtryskiwaczami EU5 Common-Rail na Carbon Zapp CRU2R
- Oficjalne plany testów wtryskiwaczy VDO zostaną wydane
- Autoryzowane naprawy wtryskiwaczy VDO Common-Rail są wykonywane wyłącznie przez autoryzowanych partnerów VDO DRS za pomocą specjalnych narzędzi, oryginalnych części do naprawy, know-how i autoryzowanych urządzeń.


Carbon Zapp zoptymalizował aplikacje testowe swoich stołów testowych diesla pozwalając autoryzowanym partnerom VDO DRS wyposażonym w urządzenia Carbon Zapp CRU.2R również na testowanie, naprawę i kodowanie wtryskiwaczy EU5 Common-Rail marki Continental VDO dzięki zastosowaniu zaawansowanych możliwości testowania stołu do ich kontroli z użyciem specjalnego sygnału kontrolującego energię.
Warsztaty, które są już partnerami VDO DRS i są wyposażone w Carbon Zapp CRU.2R muszą tylko uaktualnić swoje oprogramowanie i potwierdzić kalibrację urządzenia przez producenta w celu uzyskania Autoryzowanego rozwiązania dla wtryskiwaczy VDO CR. Nowi klienci mogą zamówić urządzenie już z zatwierdzonym oprogramowaniem VDO.
Test plany zostały opracowane przez Carbon Zapp i VDO w ścisłej współpracy, są zatwierdzone przez VDO do kodowania IIC we wtryskiwaczach Common-Rail.


Carbon Zapp dostarcza plany testowe, w tym wartości testowe wtryskiwaczy VDO Common-Rail na dołączonym oprogramowaniu AZO, co roku subskrybowane, jest ono automatycznie aktualizowane przez Internet na wszystkich urządzeniach. Jednostki wymagają kodu aktywacyjnego, który może być tylko dostarczone przez centralę Carbon Zapp w celu użycia autoryzowanych testów VDO.
VDO zapewnia swoim partnerom DRS instrukcje naprawy, a także zapasowe części wymagane do napraw wtryskiwaczy CR.


Autoryzacja dla warsztatów
VDO zapewnia autoryzację tylko warsztatom będącym partnerami DRS wyposażonym w stanowisko badawcze CRU.2R firmy Carbon Zapp, dostarcza know-how i oryginalne części do naprawy, technologię naprawy i kodowania wtryskiwaczy VDO Common-Rail. Wszystkie inne warsztaty posiadające jednostkę CRU.2R
będą w stanie oficjalnie przetestować wtryskiwacze VDO Common-Rail i zweryfikować dokładność kodowania. Zainteresowanych prosimy o kontakt z polskim dystrybutorem Carbon Zapp - firmą Gładysek sp.j. z Krakowa.


Komunikat Carbon Zapp o autoryzacji VDO

blog-details

Targi we Frankfurcie - Wrzesień 2018

20 Września, 2018

Carbon Zapp dziękuje za odwiedziny na swoich stoiskach na targach Automechanika we Frankfurcie. Do zobaczenia wkrótce w Las Vegas i na Automechanika Shanghai.
Na stoiskach prezentowany był szeroki zakres urządzeń Carbon Zapp, w tym nowości:
- Wszystkie urządzenia Carbon Zapp CRU2R otrzymały autoryzację VDO w zakresie testowania wtryskiwaczy Euro 5.
- DCDR - Urządzenie do testowania wtryskiwaczy CR z wyznaczaniem nowych kodów, korzystające z zasilania paliwem z urządzenia typu EPS 200/205.
- CRU2R/40 - Nowa odmiana testera CRU2R - Funkcjonalność podobna jak w poprzednich modelach, lecz częstotliwośc sygnału sterującego jak w EPS 708, przez co uzyskuje się porównywalne wartości przelewu, zastosowano także dużą pompę heavy duty z modelu CRU4R.
- Nowe adaptery i funkcja wstecznego płukania wtryskiwaczy benzynowych FSI/GDI w maszynach GDU2R, GDU4R.
- Z-CODR - Tablet z bazą danych i wyznaczaniem nowych kodów do wtryskiwaczy - do wprowadzania wartości z innego urządzenia testującego
- Innowacje w zakresie pojazdów elektrycznych i hybrydowych i inne
Nowy katalog Carbon Zapp 9.2018 zawierający nowości (wersja angielska, wkrótce umieścimy wersję polską).
POBIERZ KATALOG CARBON ZAPP 9.2018
W dalszej części strony galeria z targów.

blog-details

Targi w Poznaniu - Kwiecień 2018

19 Kwietnia, 2018

Jak co 2 lata firma Gładysek - CarTechnik będąca generalnym importerem produktów Carbon Zapp na terenie Polski zaprezentowała najnowsze osiągnięcia techniczne greckiej marki.
Na stoisku można było zobaczyć w akcji urządzenia Carbon Zapp:
- Stół probierczy MTBR-E z przystawką Cambox do pompowtryskiwaczy i pomp jednostkowych PLD z możliwością rozszerzenia o wtryskiwacze CR, pompy CR oraz system HEUI
- Tester wtryskiwaczy Common Rail CRU4R
- Tester wtryskiwaczy bezpośredniego wtrysku benzyny GD1R
Dziękujemy Państwu za liczne odwiedziny naszego stoiska. Wysokie zainteresowanie rozwiązaniami Carbon Zapp wśród odwiedzających przełożyło się na wiele zamówień urządzeń, za co serdecznie dziękujemy. Powodzeniem cieszyła się każda z prezentowanych maszyn, szczególnie MTBR, który jest całkowicie nowym produktem i w 2018 roku rozpoczęliśmy jego pełną sprzedaż.

Poniżej galeria z Automechaniki Frankfurt i TTM Poznań

Kodowanie wtryskiwaczy Siemens VDO Continental

Luty 2018 - Oficjalnie uruchomiliśmy funkcję kodowania wtryskiwaczy Siemens VDO Continental dla wszystkich typów wtryskiwaczy. Ta funkcja będzie obsługiwana w wersji oprogramowania 1.70.0 z lutego 2018 r. tylko dla następujących jednostek:
- MTBR
- CRUR
- TBCR
Uruchomienie funkcji wymaga zakupienia licencji. Nie ma opłat za konserwację ani opłat abonamentowych za tę funkcję; jest to jednorazowa opłata.

Kodowanie wtryskiwaczy Siemens VDO uzupełnia nasze wcześniej dostępne funkcje jak kodowanie wtryskiwaczy elektromagnetycznych i piezoelektrycznych Bosch, Delphi, które są dostępne bez dodatkowych opłat oraz kodowanie wtryskiwaczy elektromagnetycznych i piezoelektrycznych Denso po zakupieniu licencji, jak w przypadku kodowania VDO.

Stół probierczy MTBR z przystawkami

Nowa broszura o stole probierczym Carbon Zapp MTBR, przystawkach do wtryskiwaczy CRi, pomp CRp, pompowtryskiwaczy EUI i pomp jednostkowych EUP, a także do systemów HEUI jest już dostępna. Zapraszamy także do zapoznania się z nowym produktem - sterownikiem do konwencjonalnych stołów diesla - Carbon Zapp TBCR. POBIERZ BROSZURĘ MTBR - 2018

Targi ReMaTec Amsterdam - Czerwiec 2017 r.

Firma Carbon Zapp oraz polski dystrybutor - firma Gładysek - CarTechnik zaprezentowały najnowsze produkty firmy Carbon Zapp na międzynarodowych targach regeneracji części w Amsterdamie. Zdjęcia z targów na stronie importera.

Nowe urządzenia Carbon Zapp - Wrzesień 2016 r.

FIRMA CARBON ZAPP ZAPREZENTOWAŁA NOWE URZĄDZENIA, W TYM STÓŁ PROBIERCZY DO WTRYSKIWACZY, POMP CR ORAZ POMPOWTRYSKIWACZY (CAMBOX) NA TARGACH AUTOMECHANIKA WE FRANKFURCIE WE WRZEŚNIU 2016 R.

TARGI TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ W POZNANIU - KWIECIEŃ 2016 r.

FIRMY CARBON ZAPP ORAZ GŁADYSEK - CARTECHNIK SERDECZNIE DZIĘKUJĄ ZA UCZESTNICTWO W PREZENTACJI URZĄDZEŃ CARBON ZAPP NA TARGACH MOTORYZACYJNYCH W POZNANIU W 2016 ROKU.
Firmy Gładysek - CarTechnik oraz Carbon Zapp zaprezentowały aktualne modele urządzeń na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu w 2016 roku. Odwiedzający stoisko mieli okazję zapoznać się z procedurą testowania wtryskiwaczy CR na urządzeniu CRU2R w wersji na 2500 barów oraz wtryskiwaczy benzynowych o bezpośrednim wtrysku na urządzeniu GDU2R.

NOWA SERIA URZĄDZEŃ "R" - Październik 2014 r.

FIRMA CARBON ZAPP ZAPREZENTOWAŁA NOWE URZĄDZENIA SERII "R" NA TARGACH AUTOMECHANIKA WE FRANKFURCIE W DNIACH 16-20 WRZEŚNIA 2014 R. URZĄDZENIA SĄ JUŻ DOSTĘPNE W SPRZEDAŻY.

Firma Carbon Zapp z przyjemnością uruchomiła nową linię "R"ewolucyjnych produktów dla:
- Systemy wtryskowe Diesla
- Układy Common Rail
- Pompowtryskiwacze EUI, pompki jednostkowe EUP
- Pompowtryskiwacze HEUI
- Stoły probiercze diesla
- Narzędzia do naprawy układów wtryskowych
- Narzędzia do naprawy wtryskiwaczy CR
- Narzędzia do naprawy pompowtryskiwaczy EUI / pompek EUP
- Benzynowe systemy wtryskowe
- Systemy bezpośredniego wtrysku benzyny
- Systemy pośredniego wtrysku benzyny
- Diagnostyka i serwis układów paliwowych i inne
Całkowicie nowa linia urządzeń "R" zastąpiła poprzednie modele generacji "i". Oprócz zwiększenia funkcjonalności oraz wielkości baz danych wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy całkowitej zmianie uległ interface urządzeń. Główne produkty z nowej linii posiadają wbudowany tablet z systemem Android z możliwością drukowania protokołów po WiFi itp.

Całkowitą nowością jest również niezależne urządzenie UIPR do badania pompowtryskiwaczy z bazą danych. W nowej ofercie firmy Carbon Zapp znalazły się także przystawki do nowoczesnych układów wtryskowych montowane do tradycyjnych stołów probierczych diesla, narzędzia do naprawy wtryskiwaczy, w tym 3 stopień i inne.

Zaprezentowano także prototyp niezależnego stołu probierczego Carbon Zapp, na którym będzie możliwe m.in testowanie pomp Common Rail. Stoł probierczy prawdopodobnie wejdzie do sprzedaży w drugiej połowie 2015 r. Poza stołem probierczym wszystkie urządzenia nowej linii "R" są już dostępne w sprzedaży.

TARGI TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ W POZNANIU 27 - 30 IV 2014

FIRMY CARBON ZAPP ORAZ GŁADYSEK - CARTECHNIK SERDECZNIE DZIĘKUJĄ ZA UCZESTNICTWO W PREZENTACJI URZĄDZEŃ CARBON ZAPP NA TARGACH MOTORYZACYJNYCH W POZNANIU.

Odwiedzający nasze stoisko mieli okazję poznać pracę urządzeń do testowania wtryskiwaczy Common Rail tak, jakby byli faktycznie w warsztacie dieslowskim. Prezentację prowadziła firma Gładysek Bosch Service oraz CarTechnik, która jest generalnym importerem urządzeń Carbon Zapp. Pan Nikolaos Pantazis – dyrektor firmy Carbon Zapp brał także czynny udział w prezentacji oraz licznych interesujących rozmowach technicznych skupiając się na uwagach klientów oraz sposobach zaspokojenia ich potrzeb.

URZĄDZENIA CARBON ZAPP MAJĄ TERAZ JESZCZE WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI

DZIĘKI STAŁEJ WSPÓŁPRACY Z POLSKIM IMPORTEREM - FIRMĄ GŁADYSEK - CARTECHNIK Z KRAKOWA, WPROWADZILIŚMY SPECJALNE ADAPTERY DOSTĘPNE WYŁĄCZNIE NA POLSKIM RYNKU.

URUCHOMIENIE POLSKIEJ WERSJI STRONY FIRMY CARBON ZAPP

KROK TEN MA NA CELU JESZCZE LEPSZĄ KOMUNIKACJĘ MIĘDZY FIRMĄ CARBON ZAPP A POLSKIMI WARSZTATAMI SAMOCHODOWYMI, SZCZEGÓLNIE TYMI ZAJMUJĄCYMI SIĘ APARATURĄ WTRYSKOWĄ DIESLA I BENZYNY.

appstore

Dystrybucja w Polsce

Gładysek Spółka Jawna
Generalny importer CARBON ZAPP

Adres

Gładysek Spółka Jawna
Al. Bora-Komorowskiego 11
31-476 Kraków
tel:12-412-99-89

biuro@cartechnik.pl
www.cartechnik.pl

mockup