Informacje o autoryzowaniu Carbon Zapp przez VDO - Continental

Autoryzacja Continental - VDO

blog-details

Autoryzowane urządzenia Continental

2 Stycznia, 2023

W związku z powstaniem nowej serii maszyn X, Carbon Zapp wspólnie z Continental rozszerzył listę autoryzowanych urządzeń. Obecnie autoryzowane modele to nowo powstałe ITB.4R|X, ITB.1R|X oraz MTBR|X. W dalszym ciągu autoryzacji podlega mniejszy tester wtryskiwaczy CRU2R obecnie w najnowszej odmianie CRU2R|X. Przygotowano i wdrożono także pomiar szczeliny powietrznej w kroku CGL na urządzeniu za pomocą specjalnego przewodu-adaptera z elektroniką. Więcej informacji w PDF w linku.

Informacja Carbon Zapp o nowych rozwiązaniach pod autoryzację Continental

blog-details

Sieć VDO DRS EU5 w Polsce zaczyna się rozrastać

13 Kwietnia, 2021

Miło nam poinformować, iż wszelkie prace przygotowywawcze pomiędzy Carbon Zapp oraz VDO – Continental w zakresie autoryzacji zostały zakończone, a budowanie sieci VDO DRS w Polsce w zakresie EURO 3/4/5 rozpoczęło się. Firma Gładysek jako importer Carbon Zapp została pierwszą firmą w Polsce autoryzowaną przez VDO w zakresie wtryskiwaczy Euro 3/4/5. Autoryzacja jest oparta o nowo nabyty tester wtryskiwaczy Carbon Zapp CRU2R/40.

Kolejne firmy w Polsce zamówiły już w tym roku urządzenia Carbon Zapp CRU2R/40 wraz z autoryzacją VDO, zatem jest już kilka autoryzowanych serwisów VDO EURO3,4,5 w Polsce. Carbon Zapp wdraża obecnie także bardzo ciekawą funkcję pomiaru szczeliny modułu piezo do wtryskiwaczy VDO. Urządzenie będzie informowało jakim momentem dokręcić nakrętkę "cewki", aby uzyskać prawidłową szczelinę. Funkcja będzie dostępna już wkrótce, lecz tylko dla autoryzowanych serwisów VDO. Zapraszamy zainteresowanych z Państwa na prezentację CRU2R/40 z aktywną autoryzacją VDO do Krakowa.

Ci z Państwa, którzy są zainteresowani ofertą zakupu nowego urządzenia Carbon Zapp pod autoryzację VDO, zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty na autoryzowane rozwiązanie na bazie CRU2R|X czyli w odmianie Heavy Duty z pompą 4200 barów. Pozostałe autoryzowane rozwiązania to ITBR|X [4 liniowe w odmianie Heavy Duty] oraz wielofunkcyjny stół probierczy MTBR|X. Inne modele nowych urządzeń Carbon Zapp nie podlegają autoryzacji.

Uwaga! Wbrew pojawiającym się informacjom w internecie od innych dystrybutorów sprzętu, jedynie produkty Carbon Zapp są autoryzowane przez VDO w zakresie EURO3/4/5. Autoryzacja nie dotyczy produktów pod innymi markami.

Dla klientów posiadających już urządzenia Carbon Zapp, istnieje możliwość uzyskania na nich autoryzacji dla modeli CRU2R, CRU4R oraz MTBR.
Autoryzacji podlega: MTBR, CRU4R/30 - tylko nabyte wcześniej egzemplarze (zalecany to /40), CRU4R/40 oraz CRU2R/40. Urządzenia CRU2R/30 oraz CRU2R/30/F można natomiast przerobić na wersję /40 i także uzyskać autoryzację. Do ww. maszyn oprócz ewentualnego upgrade'u niezbędne jest wykupienie licencji na kodowanie VDO (jeżeli wcześniej nie była nabyta), specjalnego zestawu przewodów przelewowych VDO, a także roczną licencję VDO i kalibrację maszyny jeżeli ma ponad 3 miesiące od nabycia. Z racji, iż urządzenia obecne już na rynku są w różnych wersjach, Carbon Zapp przygotowuje indywidualne oferty na autoryzację VDO na podstawie numeru seryjnego maszyny. Ci z Państwa, którzy są zainteresowani uzyskaniem autoryzacji na obecnie posiadanej maszynie, prosimy o kontakt, najlepiej z podaniem numeru seryjnego urządzenia w celu wyceny. Do autoryzacji VDO oprócz posiadania urządzenia Carbon Zapp i jego doposażenia w wymagane przez VDO elementy i software, niezbędny jest także zakup narzędzi VDO do wtryskiwaczy.

Jak wygląda software i protokół po autoryzacji VDO?

15 Listopada, 2019

Na targach w Paryżu w październiku 2019 r. oprócz zaprezentowanych obecnych i nowych modeli maszyn Carbon Zapp, na jednej z nich przedstawiono aktywną autoryzację VDO. Zdjęcia poniżej.

blog-details

blog-details

Komunikat prasowy Carbon Zapp: Autoryzowanie MTBR, CRU4R, CRU2R

11 Października, 2019
Stoły probiercze diesla Carbon Zapp MTBR, CRU.4R i CRU.2R uzyskały homologację Continental/VDO jako zatwierdzone rozwiązania do testowania wtryskiwaczy Common Rail VDO EURO3/4/5. Są także jedynymi autoryzowanymi urządzeniami przez VDO do wtryskiwaczy EURO5.

Komunikat prasowy Carbon Zapp 10.2019blog-details

Materiały Continental na temat autoryzacji VDO dla Carbon Zapp

7 Października, 2019

Materiały dostępne obecnie jedynie w języku angielskim:

Continental o autoryzacji dla Carbon Zapp

Wymagania - formularz - plik DOCX
Wymagania - formularz - plik PDF
Oprogramowanie - formularz - plik DOCX
Oprogramowanie - formularz - plik PDF


blog-details

Autoryzacja VDO dla Carbon Zapp CRU2R

20 Września, 2018

KOMUNIKAT PRASOWY - wrzesień 2018 r
Tester wtryskiwaczy CRU.2R firmy Carbon Zapp będzie oficjalnie zatwierdzonym rozwiązaniem testowym dla wtryskiwaczy VDO Common-Rail do technologii EU5.
- Sieć VDO DRS zapewnia wysoką jakość testów, napraw i kodowania IIC dla wtryskiwaczy VDO Common-Rail przy użyciu stanowiska testowego Carbon Zapp CRU.2R.
- Unikalny sygnał sterowania energią zatwierdzony przez VDO, steruje wtryskiwaczami EU5 Common-Rail na Carbon Zapp CRU2R
- Oficjalne plany testów wtryskiwaczy VDO zostaną wydane
- Autoryzowane naprawy wtryskiwaczy VDO Common-Rail są wykonywane wyłącznie przez autoryzowanych partnerów VDO DRS za pomocą specjalnych narzędzi, oryginalnych części do naprawy, know-how i autoryzowanych urządzeń.


Carbon Zapp zoptymalizował aplikacje testowe swoich stołów testowych diesla pozwalając autoryzowanym partnerom VDO DRS wyposażonym w urządzenia Carbon Zapp CRU.2R również na testowanie, naprawę i kodowanie wtryskiwaczy EU5 Common-Rail marki Continental VDO dzięki zastosowaniu zaawansowanych możliwości testowania stołu do ich kontroli z użyciem specjalnego sygnału kontrolującego energię.
Warsztaty, które są już partnerami VDO DRS i są wyposażone w Carbon Zapp CRU.2R muszą tylko uaktualnić swoje oprogramowanie i potwierdzić kalibrację urządzenia przez producenta w celu uzyskania Autoryzowanego rozwiązania dla wtryskiwaczy VDO CR. Nowi klienci mogą zamówić urządzenie już z zatwierdzonym oprogramowaniem VDO.
Test plany zostały opracowane przez Carbon Zapp i VDO w ścisłej współpracy, są zatwierdzone przez VDO do kodowania IIC we wtryskiwaczach Common-Rail.


Carbon Zapp dostarcza plany testowe, w tym wartości testowe wtryskiwaczy VDO Common-Rail na dołączonym oprogramowaniu AZO, co roku subskrybowane, jest ono automatycznie aktualizowane przez Internet na wszystkich urządzeniach. Jednostki wymagają kodu aktywacyjnego, który może być tylko dostarczone przez centralę Carbon Zapp w celu użycia autoryzowanych testów VDO.
VDO zapewnia swoim partnerom DRS instrukcje naprawy, a także zapasowe części wymagane do napraw wtryskiwaczy CR.


Autoryzacja dla warsztatów
VDO zapewnia autoryzację tylko warsztatom będącym partnerami DRS wyposażonym w stanowisko badawcze CRU.2R firmy Carbon Zapp, dostarcza know-how i oryginalne części do naprawy, technologię naprawy i kodowania wtryskiwaczy VDO Common-Rail. Wszystkie inne warsztaty posiadające jednostkę CRU.2R
będą w stanie oficjalnie przetestować wtryskiwacze VDO Common-Rail i zweryfikować dokładność kodowania. Zainteresowanych prosimy o kontakt z polskim dystrybutorem Carbon Zapp - firmą Gładysek sp.j. z Krakowa.


Komunikat Carbon Zapp o autoryzacji VDO

Poniżej zdjęcia z wyposażenia Carbon Zapp u importera - w firmie Gładysek z Krakowa

appstore

Dystrybucja w Polsce

Gładysek Spółka Jawna
Importer i dystrybutor CARBON ZAPP w Polsce

Adres

Gładysek Spółka Jawna
Aleja Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 11
31-476 Kraków
tel:124129989
tel:124115658

kontakt@gladysek.pl
https://gladysek.pl

mockup