Zawsze dążymy do Doskonałości i Innowacyjności

Nowości i Wydarzenia

Uzyskaj najnowsze aktualizacje, przeczytaj nasze wiadomości, obejrzyj wydarzenia i wiele więcej.

blog-details

Możliwość zaktualizowania oprogramowania urządzeń Carbon Zapp serii R do X

24 Kwietnia, 2023

Carbon Zapp udostępnił software AZO v3 z maszyn serii X do starszych maszyn serii R. Aby wgrać software X do maszyny serii R należy najpierw upewnić się jaki Android posiada stara maszyna. Urządzenia z datą produkcji od 2019/06 i ostatnimi cyframi numeru seryjnego większymi od 3122 posiadają Android 6. Do tych urządzeń można już teraz wgrać nowe oprogramowanie. Jeżeli maszyna jest starsza, to posiada Android 4.4.4. W takim wypadku, aby mieć możliwość korzystania z nowszego oprogramowania, należy najpierw zakupić nowy tablet Carbon Zapp. Uwaga: Aktualizacje bazy danych do serii R (tzw. Oprogramowanie AZO V2), dodawania nowych funkcji, poprawki błędów itp. zostały zakończone. Dalsze aktualizacje wychodzą TYLKO do oprogramowania z serii X tzw. AZO V3.
Ci, którzy chcą otrzymywać aktualizacje maszyn R powinni wgrać nowe oprogramowanie, a w urządzeniach ze starszym Androidem, zakupić nowy tablet. Samo wgrywanie oprogramowania, otrzymywanie aktualizacji itp. jest bezpłatne. Jedynym kosztem jest tablet w starszych maszynach. Nowsze tego nie wymagają. Koszt tabletu jest ustalany indywidualnie do wersji maszyny. Zainteresowanych prosimy o kontakt w celu wyceny. Aktualizacja do serii X dotyczy tylko i wyłącznie oprogramowania. Wymianie nie ulegają żadne części poza tabletem w starszych urządzeniach. Aby mieć szybszą maszynę z nowym typem układu pomiarowego X, należy zakupić nowe urządzenie serii X.

Każdorazowo niezależnie od wersji powyżej należy najpierw założyć konto w chmurze CloudX – instrukcja zakładania i obsługi chmury dostępna dla naszych klientów, prosimy o kontakt. Licencje na kodowanie zostaną przepisane, więc jeżeli maszyna posiada jakieś aktywne licencje typu Bosch Delphi Denso, to zostaną one także odblokowane w azo V3. Mając nowe oprogramowanie, podpięta jest do niego chmura CloudX i wszystkie protokoły z automatu są do niej dodawane. Dostęp do chmury, a więc i protokołów możliwy jest z każdego urządzenia z internetem jak telefon, laptop, PC itp. Każda z maszyn serii R po wgraniu oprogramowania X będzie posiadać oba software’y. Stary i nowy. Jest to bardzo wygodne, gdyż w razie błędów w nowym oprogramowaniu zawsze można korzystać ze starego. W nagłówku zdjęcia maszyn po aktualizacji: CRU2R z 2021 r. w której wystarczyło tylko dograć nowy software na istniejący tablet i GDU2R z 2015 r po wymianie tabletu.


Co oprócz dalszych aktualizacji daje przejście na software X w maszynie R? Dostęp do chmury cloudX z monetami CZ, które m.in pozwolą na korzystanie z nowych licencji jak np. kodowanie wtryskiwaczy Delphi C4i czy kodowanie wtryskiwaczy benzynowych BMW firmy Bosch, tak to nie jest błąd. Po świetnie działającym algorytmie kodowania wtryskiwaczy benzynowych Siemens VDO z BMW, przyszedł czas na algorytm do nowszych wtryskiwaczy benzynowych firmy Bosch. Więcej o tym już wkróce w następnym poście.

blog-details

Nowe produkty wprowadzone na Automechanika Frankfurt 2022

4 Stycznia, 2023

Ciesząca się wielkim zainteresowaniem i sprzedażą seria maszyn X została rozszerzona o kilka drobnych mniejszych urządzeń.
Część z nich to ewolucja starszych rozwiązań, ale powstały też całkiem nowe.

Z prostych testerów wtryskiwaczy ewoluowały dwa: do wtryskiwaczy benzynowych GD1RX zostało zastąpione przez model GDRX. Jest to prosty tester do wtryskiwaczy GDI. Urządzenie do wtryskiwaczy Common Rail DS1RX z kolei ma odpowiednik obecnie DSRX. Są to najprostsze testery bez możliwości kodowania, natomiast w znacznie niższej cenie od rozwiązań dla profesjonalistów.

Urządzenie do czyszczenia wtryskiwaczy CR/GDI obecnie nazwano DGFRX i również uległo zmianom.

Absolutną nowością jest przystawka do konwencjonalnego stołu probierczego ETBRX. Dotychczas w ofercie Carbon Zapp funkcjonowała mała przystawka na 1 wtryskiwacz DCDRX oraz duża przystawka TBCRX mogąca obsłużyć 4 wtryskiwacze i/lub pompy CR.
Nowa przystawka ETBRX jest konfigurowana przez użytkownika. Może obsłużyć 1 albo 4 wtryskiwacze lub/i pompy CR.
W dziale produkty są już zaktualizowane informacje o produktach oraz ich aktualne zdjęcia.

blog-details

Prezentacje urządzeń Carbon Zapp w tym serii X

2 Stycznia, 2023

Serdecznie zapraszamy do firmy Gładysek z Krakowa będącej od ponad 15-lat importerem Carbon Zapp na prezentację urządzeń do wtryskiwaczy i pomp oraz pompowtryskiwaczy. Obecnie na wyposażeniu firmy Gładysek z serii X posiadamy urządzenia:
- Carbon Zapp ITB4R|X czyli stół probierczy do wtryskiwaczy Common Rail z 4 układami pomiarowym i napędem z pompy CR
- Carbon Zapp MTBR|X będący największym kompleksowym stołem probierczym w ofercie Carbon Zapp. Stół wyposażono w oprzyrządowanie do wtryskiwaczy Common Rail, pomp Common Rail w tym fazowanych EURO6, pomp benzynowych, pompowtryskiwaczy.
- Carbon Zapp CRU2R czyli tester wtryskiwaczy CR z aktywną autoryzacją VDO Continental oraz narzędzia VDO wymagane do autoryzacji
- Carbon Zapp GDU2R czyli tester wtryskiwaczy benzynowch FSI/GDI
- inne rozwiązania.

Przedstawiamy część zdjęć pracowni diesla i benzyny firmy Gładysek.

blog-details

Autoryzowane urządzenia Continental

2 Stycznia, 2023

W związku z powstaniem nowej serii maszyn X, Carbon Zapp wspólnie z Continental rozszerzył listę autoryzowanych urządzeń. Obecnie autoryzowane modele to nowo powstałe ITB.4R|X, ITB.1R|X oraz MTBR|X. W dalszym ciągu autoryzacji podlega mniejszy tester wtryskiwaczy CRU2R obecnie w najnowszej odmianie CRU2R|X. Przygotowano i wdrożono także pomiar szczeliny powietrznej w kroku CGL na urządzeniu za pomocą specjalnego przewodu-adaptera z elektroniką. Więcej informacji w PDF w linku.

Informacja Carbon Zapp o nowych rozwiązaniach pod autoryzację Continental

Targi Automechanika Frankfurt, nowy katalog, MTBRX w Krakowie

19 września, 2022

Carbon Zapp zaprezentował nowe produkty na największych targach motoryzacyjne na świecie - Automechanika Frankfurt. Prezentowane były najnowsze rozwiązania Carbon Zapp do testowania i naprawy wtryskiwaczy Common Rail, pompowtyskiwaczy, pomp diesla, pomp benzynowych oraz wtryskiwaczy benzynowych GDI, a także najnowsze oprogramowanie AZO3. Najbardziej zaawansowane urządzenia można zobaczyć także już u nas w Krakowie! W tym stół probierczy Carbon Zapp MTBRX wyposażony w przystawki do wtryskiwaczy CR, pomp CR, pomp benzynowych GDI oraz w Cambox do pompowtryskiwaczy diesla. W naszej pracowni posiadamy również najnowszy stół Carbon Zapp ITB4RX do wtryskiwaczy Common Rail.

Do pobrania jest już najnowszy katalog Carbon Zapp X:
Katalog Carbon Zapp 2022/2023 - plik PDF

Zdjęcia z targów we Frankfurcie oraz zdjecia stołu MTBRX w firmie Gładysek można obejrzeć na naszym fb:
Gładysek - profil facebook

blog-details

Nowe broszury Carbon Zapp X

23 maja, 2022

Carbon Zapp przygotował 4 nowe broszury produktowe dotyczące maszyn serii X. Zapraszamy do zapoznania się, wkrótce dodamy wersję polską.

Nowe broszury:

Katalog Carbon Zapp 2022/2023 - plik PDF
Broszura MTBR|X - plik PDF
Broszura ITB4R|X - plik PDF
Broszura ITB1R|X - plik PDF
Broszura GTB4R|X - plik PDF


blog-details

Oferta na najbardziej popularne modele i ich zestawienia - nowa seria X

4 maja, 2022

Wybraliśmy najczęściej sprzedawane urządzenia Carbon Zapp w Polsce wraz z dobranymi do nich elementami doposażenia. Nie widzisz interesującego Cię urządzenia w ofercie, lub jego konfiguracja Ci nie odpowiada? Napisz lub zadzwoń do nas, a przygotujemy dla Ciebie pełną modułową ofertę na wybrany przez Ciebie model.

Zapoznaj się ze wybranymi propozycjami konfiguracji maszyn:

POBIERZ OFERTĘ CARBON ZAPP X 2022 - plik PDF


Możesz zapoznać się także z informacjami i zdjęciami nowych produktów:

Produkty Carbon Zapp X

blog-details

Targi w Poznaniu 2022

2 marca, 2022

Dziękujemy za liczne odwiedziny na naszym stoisku na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

Na stoisku prezentowaliśmy:
- Najnowszy stół probierczy Carbon Zapp ITB.4R|X do wtryskiwaczy Common Rail z pomiarem 4 wtryskiwaczy jednocześnie, z napędem z pompy CP4 oraz bardzo szybkim pomiarem - test 4 wtryskiwaczy w 9-15 minut.
- Urządzenie Carbon Zapp GDU2R/85/F 850 barów do wtryskiwaczy benzynowych FSI/GDI
- inne

ITB.4R|X już w Krakowie!

4 Sierpnia, 2021

Miło nam poinformować, że nowy stół Carbon Zapp ITB.4R|X do wtryskiwaczy CR jest już uruchomiony u importera Carbon Zapp - w firmie Gładysek sp.j..

Co go wyróżnia?
- 4 bardzo szybkie układy pomiarowe XKM, wtryskiwacze są testowane jednocześnie
- Czas testu 4 wtryskiwaczy – około 9-15 minut w zalezności od typu wtryskiwacza i wybranych kroków, porównując to do poprzednich modeli, czas testu dla 1 wtryskiwacza jest ponad 4 krotnie krótszy
- Napęd z wbudowanej dwusekcyjnej pompy CP4 z blokadą rolek, bardzo szybka stabilizacja ciśnienia
- 2800 barów
- Zasilanie 3 fazowe, bez sprężonego powietrza!
- Chłodzenie wodą lub wentylator+chłodnica
- Duży ekran 15 cali
- Wszystkie najnowsze funkcje Carbon Zapp


W najbliższym czasie zostanie wdrożone zupełnie nowe oprogramowanie X, całkowicie nowy design i funkcje. Obecnie seria X pracuje jeszcze przez chwilę na oprogramowaniu z serii R, ale tylko aż do ukończenia nowego oprogramowania X. To całkowita rewolucja jeżeli chodzi o oprogramowanie stołu probierczego. Po oficjalnej premierze oprogramowania X, udostępnimy jego zdjęcia, będzie też można zobaczyć je u nas na ITB.4R|X.

Wkrótce więcej informacji na ten temat

Zapraszamy na prezentację ITB.4R|X do Krakowa, w celu umówienia terminu prezentacji prosimy o kontakt, tel: 12 412 99 89 lub email: kontakt@gladysek.pl

Nowe funkcje kodowania

20 Lipca, 2021

W maszynach serii R oraz X pojawiły się nowe możliwości kodowania:
- Mercedes ciężarowe np. Actros Bosch CRIN 4.2, 4-pinowe (IMA-4.2)
- DAF Smart Injector - wtryskiwacze (DAF-i)
- DAF Smart - pompki (DAF-p)
- Delphi C4i
- rozszerzono także możliwości kodowania wtryskiwaczy z samochodów ciężarowych Bosch CRIN o nr 0 445 120 ...

NOWA SERIA MASZYN CARBON ZAPP X

19 Lipca, 2021

Prezentujemy Państwu najnowszą serię X, która właśnie ma premierę (2021). Szczegółowe informacje o wszystkich maszynach, zdjęcia i filmy oraz parametry techniczne znajdziecie Państwo w dziale:
P R O D U K T Y

blog-details

Już wkrótce nowa seria maszyn "X"

27 Maja, 2021

Niedługo Carbon Zapp zaprezentuje nową serię maszyn "X". Oznaczenia urządzeń będą m.in przedstawiane w stylu CRU2R|X.

Nowe modele to ITB.4R|X oraz ITB.1R|X - stół probierczy do wtryskiwaczy CR (odpowiednio 4- lub 1- liniowy), w wersji ITB.4R|X z 4 układami pomiarowymi, test 4 wtryskwiaczy odbywać się bedzie jednocześnie.
Na stół ITBR ma być także przyznana autoryzacja VDO.
Stół jako napęd wykorzystuje dwusekcyjną pompę CP4 wyposażoną w blokadę rolek.
Napęd sprężonym powietrzem nie jest wykorzystywany w tym modelu. Stół jest chłodzony wodą lub za pomocą wbudowanego wentylatora i chłodnicy - wersja stołu do wyboru.

Kolejny nowy model to GTB.4R|X czyli stół probierczy do wtryskiwaczy benzynowych GDI oraz z możliwością sterowania pompami wysokiego ciśnienia z silników benzynowych, stół z napędem z pompy CR i 4 układami pomiarowymi.
Przystawka do pomp benzynowych GDI, będzie także dostępna do stołu MTBR, w tym do wersji bez X.
Duże zmiany dotyczą także największego stołu probierczego MTBR, który będzie występował w wersji MTBR|X jako wielofunkcyjny oraz PTBR|X w wersji tylko do pomp Common Rail. Stół otrzymał nowy design i jest większy od poprzednika. Nowa wersja stołu ma oczywiście 4 układy pomiarowe, zatem test 4 wtryskiwaczy odbywa się jednocześnie

CRU2R|X to nowa odmiana bardzo popularnego testera wtryskiwaczy Common Rail. Autoryzacja VDO zostaje utrzymana dla tego modelu.
Urządzenie CRU4R znika z rynku, a ITBR jest jego następcą.
Do wtryskiwaczy GDI model GDU2R nie doczekał się następcy, jednak pozostanie w ofercie przez pewien czas.
Z kolei GDU4R ewoluuje do modelu GDU4R|X.

W ofercie pozostają tańsze urządzenia w nowych odmianach, tj. DSR|X oraz GDR|X. Układy pomiarowe statyczne z tych modeli przechodzą do historii i zostaną zastąpione znacznie szybszymi dynamicznymi układami.
W ofercie pozostają sterowniki DCDR|X, TBCR|X w różnych odmianach a także urządzenia do wtryskiwaczy benzynowych MPI, tj GS4, GS8.
3 faza Carbon Zapp jest także dostępna pod symbolem CRRS.2R/E.

Po oficjalnej premierze, będziemy publikować więcej materiałów o nowych modelach.

W trakcie wakacji powinniśmy już otrzymać zamówiony nowy stół probierczy Carbon Zapp ITB.4R|X i będziemy Państwa zapraszać na prezentację tego nowego, innowacyjnego urządzenia.

Autoryzacja VDO już aktywna w firmie Gładysek

Autoryzacja VDO jest już aktywna w naszej firmie na modelu CRU2R/40. Już teraz zapraszamy na jego prezentację oraz narzędzi od VDO, które są wymagane do autoryzacji.

blog-details

Sieć VDO DRS EU5 w Polsce zaczyna się rozrastać

13 Kwietnia, 2021

Miło nam poinformować, iż wszelkie prace przygotowywawcze pomiędzy Carbon Zapp oraz VDO – Continental w zakresie autoryzacji zostały zakończone, a budowanie sieci VDO DRS w Polsce w zakresie EURO 3/4/5 rozpoczęło się. Firma Gładysek jako importer generalny Carbon Zapp została pierwszą firmą w Polsce autoryzowaną przez VDO w zakresie wtryskiwaczy Euro 3/4/5. Autoryzacja jest oparta o nowo nabyty tester wtryskiwaczy Carbon Zapp CRU2R/40.

Kolejne firmy w Polsce zamówiły już w tym roku urządzenia Carbon Zapp CRU2R/40 wraz z autoryzacją VDO, zatem jest już kilka autoryzowanych serwisów VDO EURO3,4,5 w Polsce. Carbon Zapp wdraża obecnie także bardzo ciekawą funkcję pomiaru szczeliny modułu piezo do wtryskiwaczy VDO. Urządzenie będzie informowało jakim momentem dokręcić nakrętkę "cewki", aby uzyskać prawidłową szczelinę. Funkcja będzie dostępna już wkrótce, lecz tylko dla autoryzowanych serwisów VDO. Zapraszamy zainteresowanych z Państwa na prezentację CRU2R/40 z aktywną autoryzacją VDO do Krakowa.

Ci z Państwa, którzy są zainteresowani ofertą zakupu nowego urządzenia Carbon Zapp pod autoryzację VDO, zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty na autoryzowane rozwiązanie na bazie CRU2R|X czyli w odmianie Heavy Duty z pompą 4200 barów. Pozostałe autoryzowane rozwiązania to ITBR|X [4 liniowe w odmianie Heavy Duty] oraz wielofunkcyjny stół probierczy MTBR|X. Inne modele nowych urządzeń Carbon Zapp nie podlegają autoryzacji.

Uwaga! Wbrew pojawiającym się informacjom w internecie od innych dystrybutorów sprzętu, jedynie produkty Carbon Zapp są autoryzowane przez VDO w zakresie EURO3/4/5. Autoryzacja nie dotyczy produktów pod innymi markami.

Dla klientów posiadających już urządzenia Carbon Zapp, istnieje możliwość uzyskania na nich autoryzacji dla modeli CRU2R, CRU4R oraz MTBR.
Autoryzacji podlega: MTBR, CRU4R/30 - tylko nabyte wcześniej egzemplarze (zalecany to /40), CRU4R/40 oraz CRU2R/40. Urządzenia CRU2R/30 oraz CRU2R/30/F można natomiast przerobić na wersję /40 i także uzyskać autoryzację. Do ww. maszyn oprócz ewentualnego upgrade'u niezbędne jest wykupienie licencji na kodowanie VDO (jeżeli wcześniej nie była nabyta), specjalnego zestawu przewodów przelewowych VDO, a także roczną licencję VDO i kalibrację maszyny jeżeli ma ponad 3 miesiące od nabycia. Z racji, iż urządzenia obecne już na rynku są w różnych wersjach, Carbon Zapp przygotowuje indywidualne oferty na autoryzację VDO na podstawie numeru seryjnego maszyny. Ci z Państwa, którzy są zainteresowani uzyskaniem autoryzacji na obecnie posiadanej maszynie, prosimy o kontakt, najlepiej z podaniem numeru seryjnego urządzenia w celu wyceny. Do autoryzacji VDO oprócz posiadania urządzenia Carbon Zapp i jego doposażenia w wymagane przez VDO elementy i software, niezbędny jest także zakup narzędzi VDO do wtryskiwaczy.

Kodowanie CAT Perkins

13 Kwietnia, 2021

Kolejna nowość w Carbon Zapp. Po niedawno ogłoszonym kodowaniu John Deere, przyszedł czas na kodowanie wtryskiwaczy Caterpillar Perkins w formie plików wgrywanych do sterownika silnika.

Już wkrótce badanie pomp benzynowych GDI

13 Kwietnia, 2021

Już wkrótce powstanie przystawka do testowania pomp benzynowych współpracujących z wtryskiwaczami GDI, przystawka będzie dostępna na stół MTBR. O jej dostępności i cenie będziemy informować w najbliższym czasie.

Zapraszamy na prezentację CRU2R Heavy Duty z pompą 4200 barów

25 lutego, 2021


W lutym 2021 firma Gładysek sp.j. będąca importerem Carbon Zapp zakupiła kolejne już urządzenie do pracowni wtryskiwaczy, tym razem Carbon Zapp CRU2R w odmianie 40 czyli wersji Heavy Duty 2800 barów m.in. do zastosowań z pojazdów użytkowych. Dzięki nowym możliwościom urządzenia wprowadzono do oferty usługę testowania, naprawy i KODOWANIA wtryskiwaczy z pojazdów rolniczych John Deere produkcji Denso! Nowe urządzenie świetnie sprawdza się też w innych zastosowaniach użytkowych jak np. DAF Smart Injector Euro 5 i Euro 6 - Delphi / Paccar. Pompa wewnątrz urządzenia jest w stanie wytworzyć 4200 barów ciśnienia. To celowe jej przewymiarowanie daje efekt w postaci bardzo dużego wydatku paliwa dostępnego przy wysokim ciśnieniu, co jest niezbędne do tego typu wtryskiwaczy. Urządzenie obsługuje także inne wtryskiwacze CR w tym z pojazdów osobowych. Zapraszamy na prezentację do Krakowa tego modelu, a także innych maszyn Carbon Zapp serii CRU, GDU, MTBR i innych.

Kodowanie GCC wtryskiwaczy benzynowych FSI / GDI na GDU2R/GDU4R

3 lipca, 2020


Dawno zapowiadana i długo wyczekiwana opcja jest już dostępna. Urządzenia GDU2R oraz GDU4R można rozszerzyć sprzętowo i programowo o funkcję nadawania nowych kodów tzw. GCC do piezoelektrycznych wtryskiwaczy bezpośredniego wtrysku benzyny Siemens VDO z pojazdów BMW.
Funkcję tą można doposażyć zarówno w urządzeniach nowych jak i obecnie funkcjonujących na rynku. Zainteresowanych z Państwa prosimy o kontakt i zapraszamy na prezentację nowej funkcji do Krakowa.
Zobacz protokół z wyznaczonym nowym kodem GCC z GDU2R - plik PDF

JUŻ JEST! ROZPOCZĘLIŚMY PROMOCJĘ NA URZĄDZENIA CARBON ZAPP

26 marca, 2020
blog-details

Zgodnie z zapowiedziami, uruchamiamy promocję na wszystkie produkty Carbon Zapp. Szczegóły w dwustronicowym PDF z ofertą. Jeżeli nie znalazłeś interesującego Cię produktu w ofercie promocyjnej, złóż na nie u nas zapytanie - przygotowujemy cenę targową na interesujący Cię sprzęt.
Ceny z oferty podano w Euro netto, możliwe fakturowanie z VAT 0%.

Zapoznaj się ze specjalnymi warunkami targowymi:

POBIERZ OFERTĘ PROMOCYJNĄ CARBON ZAPP - plik PDF

blog-details

SPECJALNE WARUNKI TARGOWE MIMO PRZEŁOŻENIA TERMINU TARGÓW

5 marca, 2020

Szanowni Państwo,

Mimo przełożenia targów motoryzacyjnych w Poznaniu z marca na KWIECIEŃ 2021 (kolejna zmiana terminu), nasza firma będąca importerem Carbon Zapp przeprowadzi targową promocję cenową na urządzenia. Będą to dokładnie te same specjalne warunki cenowe, które miały być zaprezentowane w marcu na TTM.
Promocję będziemy prowadzili na tej stronie, do pobrania będą nowe ulotki produktów oraz cennik targowy. Promocja rusza 26.03.2020 czyli pierwszego dnia targów wg pierwotnego terminu..

Wielu z Państwa informowało nas o chęci zakupu urządzeń w czasie trwania targów z racji ich lepszej ceny. Mimo przełożenia targów, będzie można uzyskać warunki targowe.


Kodowanie John Deere

31 Stycznia, 2020
blog-details

Zapowiedzi nowych produktów, nowe elementy doposażenia i funkcje

15 Listopada, 2019

1. Carbon Zapp wprowadził do oferty 2 nowe przyłącza przelewowe wraz z zaworami nadciśnieniowymi do nowych typów wtryskiwaczy:
- VDO EURO6 z zaworem 1.3 bara (stosowany np. w nowych Fordach GK2Q-9K546-AB):
Króciec podobny jak w Bosch piezo, lecz ten jest grubszy i wymaga innego zaworka.
- Denso EURO 6 – przyłącze przelewowe oraz zawór PIR do nowych Denso EURO6.
2. Od niedawna pojawiły się już pierwsze rekordy do nowych wtryskiwaczy Bosch 3 i 4 pinowych z czujnikiem zamknięcia igły/zaworka tzw. NCC, VCC. Do ich obsługi niezbędne jest zakupienie dodatkowego okablowania, które już jest w sprzedaży. Dostępne przewody są sprzedawane osobno do wtryskiwaczy cewkowych 3 pinowych oraz piezo 4 pinowych. Dla maszyn 4 liniowych np. MTBR/CRU4R przygotowano zestawy po 4 przewody.
3. MTBR-D/E – nowy stół probierczy z bardzo szybkim pomiarem pomp CR – test pompy nawet w 4 minuty dzięki zastosowaniu nowego dynamicznego układu pomiarowego do dużych przepływów. Do końca listopada MTBR-D/E można zamówić nadal w cenie zwykłego MTBR-E! Od 1 grudnia MTBR-D/E ulegnie podwyżce. Poprzedni model MTBR-E ze statycznym układem pomiarowym do pomp nie jest już produkowany. Nowy układ pomiarowy do pomp będzie montowany także w przystawce TBCR.
4. ITBR – nowy tester wtryskiwaczy z napędem z pompy CP4. Produkt został zaprezentowany jako prototyp na targach w Grecji i Paryżu. Powstanie wersja na 4 i na 1 wtryskiwacz. ITBR będzie oferował znacznie szybszy pomiar niż maszyny serii CRU oraz być może będzie szybszy od MTBR. Produkt zostanie wprowadzony do sprzedaży najwcześniej w 2-3 kwartale 2020.
5. DCDR/BK – Przystawka do wtryskiwaczy do konwencjonalnego stołu probierczego jest już dostępna także w wersji BK czyli z dynamicznym układem pomiarowym jak w CRU.
6. GDU2R/85 – Już od roku w sprzedaży jest urządzenie do wtryskiwaczy FSI o ciśnieniu do 850 barów, jednak nową informacją jest że w samochodach Hyundai został zamontowany układ wtryskowy o bezpośrednim wtrysku benzyny o ciśnieniu 800 barów.
7. Trwają prace nad wprowadzeniem kodowania do wtryskiwaczy benzynowych FSI Siemens VDO z BMW
8. Przystawka do pomp GDI/FSI – Carbon Zapp pracuje nad przystawką do pomp benzynowych wysokiego ciśnienia do stołu probierczego MTBR.
9. Modele CRU2R/40, CRU4R/40, MTBR-D/E obsługują już 2800 barów.
10. Ciągle pojawiają się nowe adaptery do wtryskiwaczy ciężarowych, ostatnio do DAF EURO6, – numer adaptera wyświetla się on po wpisaniu nr wtryskiwacza w maszynie.
11. Trwają ostatnie prace nad 3 fazą Carbon Zapp do wtryskiwaczy Bosch, Delphi, Denso. Produkt wkróce trafi do sprzedaży.
12. Carbon Zapp wprowadził kodowanie pompowtryskiwaczy Delphi z Volvo 2-pinowych E1 oraz 4-pinowych E3. Funkcja jest dostępna na stole probierczym MTBR z przystawką Cambox.

Poniżej zdjęcia z targów w Paryżu maszyny CRU2R z aktywną autoryzacją VDO:

blog-details

blog-details

Bądź na bieżąco z nowościami - nowe produkty, zdjęcia z targów

24 Października, 2019
Oficjalny profil facebook Carbon Zapp:
Facebook - Carbon Zapp

Nowa wersja stołu MTBR z szybkim testowaniem pomp CR

23 Października, 2019
Dzięki zastosowaniu nowego dynamicznego układu pomiarowego do wysokich przepływów, cały test pompy Common Rail może odbyć się nawet w 4 minuty!
Nowe oznaczenie stołu: MTBR-D/E w wersji uniwersalnej z możliwością rozbudowy o wtryskiwacze, pompowtryskiwacze i pompy oraz MTBR-D/P w wersji tylko do pomp CR.
W nowej wersji MTBR są zatem dwa układy pomiarowe, oba dynamiczne wagowe. Jeden do wtryskiwaczy oraz pompowtryskiwaczy a drugi dla wysokich przepływów z pomp CR.
Poprzednia wersja MTBR/E z układem statycznym do pomp została zastąpiona nowszą wersją MTBR-D/E z układem dynamicznym.

Klienci posiadający już MTBR/E w poprzedniej wersji będą mogli odpłatnie zmodyfikować obecnie posiadany stół do najnowszej wersji z szybkim pomiarem pomp CR. Więcej szczegółów udzielamy telefonicznie.

blog-details

Komunikat prasowy Carbon Zapp: Autoryzowanie MTBR, CRU4R, CRU2R

11 Października, 2019
Stoły probiercze diesla Carbon Zapp MTBR, CRU.4R i CRU.2R uzyskały homologację Continental/VDO jako zatwierdzone rozwiązania do testowania wtryskiwaczy Common Rail VDO EURO3/4/5. Są także jedynymi autoryzowanymi urządzeniami przez VDO do wtryskiwaczy EURO5.

Komunikat prasowy Carbon Zapp 10.2019

blog-details

Materiały Continental na temat autoryzacji VDO dla Carbon Zapp

7 Października, 2019

Materiały dostępne obecnie jedynie w języku angielskim:

Continental o autoryzacji dla Carbon Zapp

Wymagania - formularz - plik DOCX
Wymagania - formularz - plik PDF
Oprogramowanie - formularz - plik DOCX
Oprogramowanie - formularz - plik PDF
blog-details


blog-details

Autoryzacja VDO dla Carbon Zapp CRU2R

20 Września, 2018

KOMUNIKAT PRASOWY - wrzesień 2018 r
Tester wtryskiwaczy CRU.2R firmy Carbon Zapp będzie oficjalnie zatwierdzonym rozwiązaniem testowym dla wtryskiwaczy VDO Common-Rail do technologii EU5.
- Sieć VDO DRS zapewnia wysoką jakość testów, napraw i kodowania IIC dla wtryskiwaczy VDO Common-Rail przy użyciu stanowiska testowego Carbon Zapp CRU.2R.
- Unikalny sygnał sterowania energią zatwierdzony przez VDO, steruje wtryskiwaczami EU5 Common-Rail na Carbon Zapp CRU2R
- Oficjalne plany testów wtryskiwaczy VDO zostaną wydane
- Autoryzowane naprawy wtryskiwaczy VDO Common-Rail są wykonywane wyłącznie przez autoryzowanych partnerów VDO DRS za pomocą specjalnych narzędzi, oryginalnych części do naprawy, know-how i autoryzowanych urządzeń.


Carbon Zapp zoptymalizował aplikacje testowe swoich stołów testowych diesla pozwalając autoryzowanym partnerom VDO DRS wyposażonym w urządzenia Carbon Zapp CRU.2R również na testowanie, naprawę i kodowanie wtryskiwaczy EU5 Common-Rail marki Continental VDO dzięki zastosowaniu zaawansowanych możliwości testowania stołu do ich kontroli z użyciem specjalnego sygnału kontrolującego energię.
Warsztaty, które są już partnerami VDO DRS i są wyposażone w Carbon Zapp CRU.2R muszą tylko uaktualnić swoje oprogramowanie i potwierdzić kalibrację urządzenia przez producenta w celu uzyskania Autoryzowanego rozwiązania dla wtryskiwaczy VDO CR. Nowi klienci mogą zamówić urządzenie już z zatwierdzonym oprogramowaniem VDO.
Test plany zostały opracowane przez Carbon Zapp i VDO w ścisłej współpracy, są zatwierdzone przez VDO do kodowania IIC we wtryskiwaczach Common-Rail.


Carbon Zapp dostarcza plany testowe, w tym wartości testowe wtryskiwaczy VDO Common-Rail na dołączonym oprogramowaniu AZO, co roku subskrybowane, jest ono automatycznie aktualizowane przez Internet na wszystkich urządzeniach. Jednostki wymagają kodu aktywacyjnego, który może być tylko dostarczone przez centralę Carbon Zapp w celu użycia autoryzowanych testów VDO.
VDO zapewnia swoim partnerom DRS instrukcje naprawy, a także zapasowe części wymagane do napraw wtryskiwaczy CR.


Autoryzacja dla warsztatów
VDO zapewnia autoryzację tylko warsztatom będącym partnerami DRS wyposażonym w stanowisko badawcze CRU.2R firmy Carbon Zapp, dostarcza know-how i oryginalne części do naprawy, technologię naprawy i kodowania wtryskiwaczy VDO Common-Rail. Wszystkie inne warsztaty posiadające jednostkę CRU.2R
będą w stanie oficjalnie przetestować wtryskiwacze VDO Common-Rail i zweryfikować dokładność kodowania. Zainteresowanych prosimy o kontakt z polskim dystrybutorem Carbon Zapp - firmą Gładysek sp.j. z Krakowa.


Komunikat Carbon Zapp o autoryzacji VDO

blog-details

Targi we Frankfurcie - Wrzesień 2018

20 Września, 2018

Carbon Zapp dziękuje za odwiedziny na swoich stoiskach na targach Automechanika we Frankfurcie. Do zobaczenia wkrótce w Las Vegas i na Automechanika Shanghai.
Na stoiskach prezentowany był szeroki zakres urządzeń Carbon Zapp, w tym nowości:
- Wszystkie urządzenia Carbon Zapp CRU2R otrzymały autoryzację VDO w zakresie testowania wtryskiwaczy Euro 5.
- DCDR - Urządzenie do testowania wtryskiwaczy CR z wyznaczaniem nowych kodów, korzystające z zasilania paliwem z urządzenia typu EPS 200/205.
- CRU2R/40 - Nowa odmiana testera CRU2R - Funkcjonalność podobna jak w poprzednich modelach, lecz częstotliwośc sygnału sterującego jak w EPS 708, przez co uzyskuje się porównywalne wartości przelewu, zastosowano także dużą pompę heavy duty z modelu CRU4R.
- Nowe adaptery i funkcja wstecznego płukania wtryskiwaczy benzynowych FSI/GDI w maszynach GDU2R, GDU4R.
- Z-CODR - Tablet z bazą danych i wyznaczaniem nowych kodów do wtryskiwaczy - do wprowadzania wartości z innego urządzenia testującego
- Innowacje w zakresie pojazdów elektrycznych i hybrydowych i inne
Nowy katalog Carbon Zapp 9.2018 zawierający nowości (wersja angielska, wkrótce umieścimy wersję polską).
POBIERZ KATALOG CARBON ZAPP 9.2018
W dalszej części strony galeria z targów.

blog-details

Targi w Poznaniu - Kwiecień 2018

19 Kwietnia, 2018

Jak co 2 lata firma Gładysek - CarTechnik będąca generalnym importerem produktów Carbon Zapp na terenie Polski zaprezentowała najnowsze osiągnięcia techniczne greckiej marki.
Na stoisku można było zobaczyć w akcji urządzenia Carbon Zapp:
- Stół probierczy MTBR-E z przystawką Cambox do pompowtryskiwaczy i pomp jednostkowych PLD z możliwością rozszerzenia o wtryskiwacze CR, pompy CR oraz system HEUI
- Tester wtryskiwaczy Common Rail CRU4R
- Tester wtryskiwaczy bezpośredniego wtrysku benzyny GD1R
Dziękujemy Państwu za liczne odwiedziny naszego stoiska. Wysokie zainteresowanie rozwiązaniami Carbon Zapp wśród odwiedzających przełożyło się na wiele zamówień urządzeń, za co serdecznie dziękujemy. Powodzeniem cieszyła się każda z prezentowanych maszyn, szczególnie MTBR, który jest całkowicie nowym produktem i w 2018 roku rozpoczęliśmy jego pełną sprzedaż.

Poniżej galeria z Automechaniki Frankfurt i TTM Poznań

Kodowanie wtryskiwaczy Siemens VDO Continental

Luty 2018 - Oficjalnie uruchomiliśmy funkcję kodowania wtryskiwaczy Siemens VDO Continental dla wszystkich typów wtryskiwaczy. Ta funkcja będzie obsługiwana w wersji oprogramowania 1.70.0 z lutego 2018 r. tylko dla następujących jednostek:
- MTBR
- CRUR
- TBCR
Uruchomienie funkcji wymaga zakupienia licencji. Nie ma opłat za konserwację ani opłat abonamentowych za tę funkcję; jest to jednorazowa opłata.

Kodowanie wtryskiwaczy Siemens VDO uzupełnia nasze wcześniej dostępne funkcje jak kodowanie wtryskiwaczy elektromagnetycznych i piezoelektrycznych Bosch, Delphi, które są dostępne bez dodatkowych opłat oraz kodowanie wtryskiwaczy elektromagnetycznych i piezoelektrycznych Denso po zakupieniu licencji, jak w przypadku kodowania VDO.

Stół probierczy MTBR z przystawkami

Nowa broszura o stole probierczym Carbon Zapp MTBR, przystawkach do wtryskiwaczy CRi, pomp CRp, pompowtryskiwaczy EUI i pomp jednostkowych EUP, a także do systemów HEUI jest już dostępna. Zapraszamy także do zapoznania się z nowym produktem - sterownikiem do konwencjonalnych stołów diesla - Carbon Zapp TBCR.

Targi ReMaTec Amsterdam - Czerwiec 2017 r.

Firma Carbon Zapp oraz polski dystrybutor - firma Gładysek - CarTechnik zaprezentowały najnowsze produkty firmy Carbon Zapp na międzynarodowych targach regeneracji części w Amsterdamie. Zdjęcia z targów na stronie importera.

Nowe urządzenia Carbon Zapp - Wrzesień 2016 r.

FIRMA CARBON ZAPP ZAPREZENTOWAŁA NOWE URZĄDZENIA, W TYM STÓŁ PROBIERCZY DO WTRYSKIWACZY, POMP CR ORAZ POMPOWTRYSKIWACZY (CAMBOX) NA TARGACH AUTOMECHANIKA WE FRANKFURCIE WE WRZEŚNIU 2016 R.

TARGI TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ W POZNANIU - KWIECIEŃ 2016 r.

FIRMY CARBON ZAPP ORAZ GŁADYSEK - CARTECHNIK SERDECZNIE DZIĘKUJĄ ZA UCZESTNICTWO W PREZENTACJI URZĄDZEŃ CARBON ZAPP NA TARGACH MOTORYZACYJNYCH W POZNANIU W 2016 ROKU.
Firmy Gładysek - CarTechnik oraz Carbon Zapp zaprezentowały aktualne modele urządzeń na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu w 2016 roku. Odwiedzający stoisko mieli okazję zapoznać się z procedurą testowania wtryskiwaczy CR na urządzeniu CRU2R w wersji na 2500 barów oraz wtryskiwaczy benzynowych o bezpośrednim wtrysku na urządzeniu GDU2R.

NOWA SERIA URZĄDZEŃ "R" - Październik 2014 r.

FIRMA CARBON ZAPP ZAPREZENTOWAŁA NOWE URZĄDZENIA SERII "R" NA TARGACH AUTOMECHANIKA WE FRANKFURCIE W DNIACH 16-20 WRZEŚNIA 2014 R. URZĄDZENIA SĄ JUŻ DOSTĘPNE W SPRZEDAŻY.

Firma Carbon Zapp z przyjemnością uruchomiła nową linię "R"ewolucyjnych produktów dla:
- Systemy wtryskowe Diesla
- Układy Common Rail
- Pompowtryskiwacze EUI, pompki jednostkowe EUP
- Pompowtryskiwacze HEUI
- Stoły probiercze diesla
- Narzędzia do naprawy układów wtryskowych
- Narzędzia do naprawy wtryskiwaczy CR
- Narzędzia do naprawy pompowtryskiwaczy EUI / pompek EUP
- Benzynowe systemy wtryskowe
- Systemy bezpośredniego wtrysku benzyny
- Systemy pośredniego wtrysku benzyny
- Diagnostyka i serwis układów paliwowych i inne
Całkowicie nowa linia urządzeń "R" zastąpiła poprzednie modele generacji "i". Oprócz zwiększenia funkcjonalności oraz wielkości baz danych wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy całkowitej zmianie uległ interface urządzeń. Główne produkty z nowej linii posiadają wbudowany tablet z systemem Android z możliwością drukowania protokołów po WiFi itp.

Całkowitą nowością jest również niezależne urządzenie UIPR do badania pompowtryskiwaczy z bazą danych. W nowej ofercie firmy Carbon Zapp znalazły się także przystawki do nowoczesnych układów wtryskowych montowane do tradycyjnych stołów probierczych diesla, narzędzia do naprawy wtryskiwaczy, w tym 3 stopień i inne.

Zaprezentowano także prototyp niezależnego stołu probierczego Carbon Zapp, na którym będzie możliwe m.in testowanie pomp Common Rail. Stoł probierczy prawdopodobnie wejdzie do sprzedaży w drugiej połowie 2015 r. Poza stołem probierczym wszystkie urządzenia nowej linii "R" są już dostępne w sprzedaży.

TARGI TECHNIKI MOTORYZACYJNEJ W POZNANIU 27 - 30 IV 2014

FIRMY CARBON ZAPP ORAZ GŁADYSEK - CARTECHNIK SERDECZNIE DZIĘKUJĄ ZA UCZESTNICTWO W PREZENTACJI URZĄDZEŃ CARBON ZAPP NA TARGACH MOTORYZACYJNYCH W POZNANIU.

Odwiedzający nasze stoisko mieli okazję poznać pracę urządzeń do testowania wtryskiwaczy Common Rail tak, jakby byli faktycznie w warsztacie dieslowskim. Prezentację prowadziła firma Gładysek Bosch Service oraz CarTechnik, która jest generalnym importerem urządzeń Carbon Zapp. Pan Nikolaos Pantazis – dyrektor firmy Carbon Zapp brał także czynny udział w prezentacji oraz licznych interesujących rozmowach technicznych skupiając się na uwagach klientów oraz sposobach zaspokojenia ich potrzeb.

URZĄDZENIA CARBON ZAPP MAJĄ TERAZ JESZCZE WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI

DZIĘKI STAŁEJ WSPÓŁPRACY Z POLSKIM IMPORTEREM - FIRMĄ GŁADYSEK - CARTECHNIK Z KRAKOWA, WPROWADZILIŚMY SPECJALNE ADAPTERY DOSTĘPNE WYŁĄCZNIE NA POLSKIM RYNKU.

URUCHOMIENIE POLSKIEJ WERSJI STRONY FIRMY CARBON ZAPP

KROK TEN MA NA CELU JESZCZE LEPSZĄ KOMUNIKACJĘ MIĘDZY FIRMĄ CARBON ZAPP A POLSKIMI WARSZTATAMI SAMOCHODOWYMI, SZCZEGÓLNIE TYMI ZAJMUJĄCYMI SIĘ APARATURĄ WTRYSKOWĄ DIESLA I BENZYNY.

appstore

Dystrybucja w Polsce

Gładysek Spółka Jawna
Generalny importer CARBON ZAPP

Adres

Gładysek Spółka Jawna
Aleja Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 11
31-476 Kraków
tel:124129989
tel:124115658

kontakt@gladysek.pl
https://gladysek.pl

mockup